Systemy alarmowe

Jeżeli boisz się włamań, pożaru czy zalania wodą w swoim domu lub w budynkach firmy, warto zastanowić się nad instalacją systemu alarmowego.

Podstawowe urządzenia detekcji ruchu zainstalowane w pomieszczeniach pozwalają zabezpieczyć większość budynków. Oprócz tych podstawowych czujników ruchu istnieją czujniki wibracyjne (wykrywające wstrząsy), akustyczne (reagujące na zbicie szyby), magnetyczne (instalowane w drzwiach i oknach, reagujące na ich otwarcie), bariery podczerwieni (reagujący na przerwanie wiązki światła), czujniki gazów: ziemnego (metanu), LGP (propan-butanu), czadu (tlenku węgla), gazów usypiających (np. oparów chloroformu) i innych, czujniki zalania.

Poza detekcją różnych zdarzeń, które mogą się zdarzyć w budynku w czasie nieobecności włascicieli lub pracowników, system alarmowy może także wysłać sygnał napadu, pożaru, gdy ludzie znajdują się w budynku. W tym celu używa się pilotów bezprzewodowych i specjalnych przycisków.

Każdy system alarmowy zabezpieczony jest przed utratą zasilania poprzez podłączenie stałe do akumulatora. Centrala systemu może wysyłać sygnały alarmowe przez zwykłą sieć telefoniczną lub używając dodatkowych urządzeń (sygnały przez sieć komórkową GSM lub Internet).

Jeśli jesteś zainteresowany jednym z powyższych rozwiązań, skontaktuj się z nami.

O firmie | Oferta | Referencje | Kontakt

Projekt i wykonanie: Sempertech Sp. z o.o.