Klimatyzacja

Klimatyzacja w domu, w biurze, w sklepie i innych niewielkich pomieszczeniach staję się szybko standardwoym wyposażeniem poprawiającym znacznie komfort w miejscu pracy lub w domu. Urządzenie - klimatyzator, powinno być dopasowane wydajnościowo do pomieszczenia, w którym ma pracować i powinno być zainstalowane w jak najlepszym miejscu. Należy wiedzieć, że cały klimatyzator składa się z dwóch części: jednostki wewnętrznej (instalowanej w pomieszczeniu) i jednostki zewnętrznej (instalowanej na zewnątrz pomieszczenia). Te dwie jednostki połączone są ze sobą specjalnymi izolowanymi rurami, w których znajduje się specjalna mieszanka gazów. Istnieją także klimatyzatory jednoczęściowe, ale są rzadko wykorzystywane.

Klimatyzatory zasialne są elektrycznie i w swojej podstawowej funkcjonalności, służą do schładzania pomieszczeń - działają podobnie jak mechanizm chłodzenia lodówki. Ale klimatyzatory mogą także ogrzewać pomieszczenia i potrafią to robić mniejszym kosztem niż inne urządzenia wytwarzające ciepło. Dzieje się tak dlatego, że klimatyzatory nie wytwarzają ciepła tylko 'przepompowują' je z innego miejsca (z tego, gdzie znajduje się jednostka zewnętrzna). W trybie chłodzenia natomiast klimatyzator 'przepompowuje' ciepło z jednostki wewnętrznej do zewnętrznej. Energia elektryczna, którą pobierają, zużywana jest tylko na 'przepompowanie' energii cieplnej.

Obecna technologia oferuje klimatyzatory z inwerterem, które w bardziej efektywny sposób sterują przepływem energii cieplnej i dzięki temu osczędzają energię elektryczną. Oprócz urządzeń regulujących temperaturę w pomieszczeniu - klimatyzatory, stosowane są także urządzenia regulujące wilgotność powietrza - osuszacze, urządzenia blokujące napływ powietrza ze zewnątrz - kurtyny powietrzne.

Jeśli jesteś zainteresowany jednym z powyższych rozwiązań, skontaktuj się z nami.

O firmie | Oferta | Referencje | Kontakt

Projekt i wykonanie: Sempertech Sp. z o.o.