Sieci komputerowe w Twojej firmie

Wykonujemy kompleksowe instalacje sieci komputerowych od kabli przez anteny po serwery. Nasze instalacje gwarantują wysoką niezawodność oraz skalowalność.

Sieci LAN

Sieci LAN (ang. local area network - sieć lokalna) oparte na architekturze kablowej to podstawa. Instalujemy sieci w małych firmach, których głównym celem jest wspólny dostęp do internetu, drukarek oraz wspólnych dokumentów. Projektujemy i budujemy również bardzo rozbudowane sieci komputerowe w technologii gigabitowej opartej na światłowodowym szkielecie z dedykowanymi serwerami i menadżerami pasma. Zapory sieciowe (firewall-e), routery, switche podłączane przez patch panele zainstalowane w szafach dystrybucyjnych to dla nas codzienność

Sieci WLAN

Sieci WLAN (ang. wireless local area network - bezprzewodowa sieć lokalna) to najbardziej wygodny sposób na dostęp do danych w każdym miejscu. Oprócz najczęściej spotykanej infrastruktury sieci bezprzewodowej opartej na punktach dostępu (acces point) oraz mostach (bridge) oferujemy rozbudowane sieci z wieloma punktami dostępu pracujących w trybie roamingu. Technologia ta daje nam możliwość ciągłej pracy w sieci bez konieczności podłączania się do kolejnych punktów. To rozwiązanie idealnie nadaje się do dużych obiektów i magazynów gdzie konieczna jest nieprzerwana praca w sieci przy jednoczesnym przemieszczaniu się.

Sieci WAN

Sieci WAN (ang. wide area network - sieć rozległa) wykorzystywane są do łączenia wielu sieci lokalnych. Oczywiście takie sieci również znajdują się w naszej ofercie. Połączenie kilku oddziałów znajdujących się w odległych zakątkach to już nie problem. Będąc kilkaset kilometrów od firmy możemy pracować tak, jakbyśmy byli w pokoju obok.

Serwery

Serwery muszą być wszędzie tam, gdzie wielu użytkowników korzysta z tego samego oprogramowania lub wspólnie tworzy projekty lub dokumenty. Dostarczamy szybkie i niezawodne serwery takich firm jak: HP, IBM, Fujitsu pracujące pod kontrolą systemów systemów rodziny Windows Server.

Administracja sieci

Administracja sieci to niezbędna czynność bezpośrednio wpływająca na niezawodność działania całego systemu. Każda firma powinna mieć osobę odpowiedzialną za utrzymanie sieci i wszystkich komputerów w nienagannym stanie lub zlecić to zadanie firmie zewnętrznej. Również w tej kwestii firma nasza oferuje Państwu swoje usługi. Mówi się, że prawdziwemu informatykowi płaci się za to, że nic nie robi. Jest w tym poniekąd trochę prawdy - pracy informatyka nie widać, ale kiedy go zabraknie - na pewno wszyscy to zobaczą. Wtedy może być już za późno. Bezpieczeństwo Twoich danych to bezpieczeństwo Twojej firmy

Jeśli jesteś zainteresowany jednym z powyższych rozwiązań, skontaktuj się z nami.

O firmie | Oferta | Referencje | Kontakt

Projekt i wykonanie: Sempertech Sp. z o.o.